FAQ

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jeśli planujemy generalny remont, lub budowę nowego domu skorzystanie z usługi doświadczonego architekta wnętrz pozwoli stworzyć plan działania, określić priorytety oraz budżet realizacji. Współpraca z architektem wnętrz to inwestycja w funkcjonalne rozwiązania, sprawdzone materiały i ponadczasowe wnętrza dopasowane do potrzeb właścicieli. Architekt wnętrz kierując się zasadami ergonomii, norm bezpieczeństwa, oraz trwałością wybranych produktów pozwala uniknąć nieświadomie popełnianych przez właścicieli błędów podczas realizacji i związanych z tym dodatkowych kosztów w przyszłości.

Każde biuro projektowe ma określony kalendarz prac często zaplanowany na kilka miesięcy do przodu. Warto zarezerwować termin na projekt wnętrz zanim rozpoczniemy prace budowlane lub na ich wczesnym etapie np. wylewania fundamentów. Jeśli planujemy budowę domu i posiadamy już projekt budowlany możemy skontaktować się z architektem wnętrz i rozpocząć prace nad wnętrzami na podstawie planów budowlanych budynku.

Zawsze przy planowaniu większych inwestycji remontowych warto przeanalizować własne potrzeby związane z użytkowaniem mieszkania. Kompleksowy projekt wnętrz pozwala zweryfikować czy nasze oczekiwania co do nowego wystroju będą nam odpowiadać w rzeczywistości po zakończeniu remontu. Zatrudnienie doświadczonego i rzetelnego fachowca to rzeczywiście już połowa sukcesu, natomiast to my będziemy użytkownikami nowych wnętrz, a nie wykonawca, który często wykonuje wypracowany dla siebie schemat. Należy pamiętać, że remont wykonany zgodnie ze sztuką, jednak w sposób schematyczny nie będzie dla nas finalnie komfortowy. Projekt wnętrz umożliwia wypracowanie indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do własnych potrzeb i trybu życia.

Architekt wnętrz w celu przygotowania indywidualnej wyceny projektowej potrzebuje następujących informacji:

  • kilku zdjęć wnętrz z informacją o szacunkowym wymiarze w m2, lub projekt budowlany budynku/mieszkania, 
  • przybliżony adres gdzie zlokalizowana jest budowa, 
  • na jakim etapie inwestycja jest obecnie, 
  • które wnętrza chcą Państwo zaprojektować,
  • czy mają Państwo określony termin rozpoczęcia prac instalacyjnych takich jak WOD-KAN, Elektryka
  • kiedy chcą Państwo realizować prace wykończeniowe wnętrz